Tenis Romania

13 Noiembrie 2017   Haifa   Israel     Grade 2
Turneu: HAP International Junior Tournament
Suprafata: Hard
Official Website:-
Tabloul Principal Dublu
Round 32Round 16SferturiSemifinaleFinalaWinner
Yanki EREL (TUR) / Lodewijk WESTSTRATE (NED) 
 EREL (TUR) / WESTSTRATE (NED) 
   
BYE EREL (TUR) / WESTSTRATE (NED) 
Gerhardt Marius BECKER (RSA) / Tad MACLEAN (GBR) 6-2 6-3 
 BECKER (RSA) / MACLEAN (GBR)  
 6-2 6-4  
Cleeve HARPER (CAN) / Vikash SINGH (IND)  
Gabriele BOSIO (ITA) / Filippo SPEZIALI (ITA)   
 BOSIO (ITA) / SPEZIALI (ITA)   
 6-4 6-2   
Baptiste ANSELMO (FRA) / Arthur CAZAUX (FRA) BOYER (USA) / JACOBS (BEL)  
BYE 3-6 6-4 10-4  
 BOYER (USA) / JACOBS (BEL)   
     
Tristan BOYER (USA) / Frederic JACOBS (BEL)  
Andrew PAULSON (CZE) / Alexander ZGIROVSKY (BLR)   
 PAULSON (CZE) / ZGIROVSKY (BLR)   
     
BYE PAULSON (CZE) / ZGIROVSKY (BLR)   
Alexandros SKORILAS (GRE) / Petros TSITSIPAS (GRE) 2-6 7-6(7) 10-6   
 ALKAYA (TUR) / ILKEL (TUR)    
 7-5 Retired    
Mert ALKAYA (TUR) / Berk ILKEL (TUR)   
Yair SAROUK (ISR) / Sahar SIMON (ISR)    
 SAROUK (ISR) / SIMON (ISR)   
 7-5 7-5   
Jesper KLOV NILSSON (SWE) / Anton ORNBERG (SWE) VON DER SCHULENBURG (SUI) / VON DER SCHULENBURG (SUI)  
BYE 6-2 7-6(6)  
 VON DER SCHULENBURG (SUI) / VON DER SCHULENBURG (SUI)  
    
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) / Jeffrey VON DER SCHULENBURG (SUI) 
Matei Adrian GEORGESCU (ROU) / Oleksii KRUTYKH (UKR)  
 GEORGESCU (ROU) / KRUTYKH (UKR)  
    
BYE DE JONG (NED) / JONG (NED)  
Jesper DE JONG (NED) / Alexander Maarten JONG (NED) 7-5 6-2  
 DE JONG (NED) / JONG (NED)   
 6-2 6-2   
Ivan DENISOV (RUS) / Egor NOSKIN (RUS)   
Roi GINAT (ISR) / Dominik PALAN (CZE)    
 GINAT (ISR) / PALAN (CZE)    
 7-6(3) 3-6 10-2    
Mathys ERHARD (FRA) / Loris POURROY (FRA) SCHMID (SUI) / WENGER (SUI)   
BYE 6-1 6-2   
 SCHMID (SUI) / WENGER (SUI)    
      
Aaron SCHMID (SUI) / Damien WENGER (SUI)  
Baran CENGIZ (TUR) / Bora SENGUL (TUR)   
 CENGIZ (TUR) / SENGUL (TUR)  
    
BYE CENGIZ (TUR) / SENGUL (TUR)  
Filip KOLASINSKI (POL) / Michal MIKULA (POL) 6-3 7-6(7)  
 KOLASINSKI (POL) / MIKULA (POL)   
 6-3 6-1   
Guy DAGAN (ISR) / Eitan DRAY (ISR)  
Lilian MARMOUSEZ (FRA) / Harold MAYOT (FRA)   
 HERMAN (BEL) / ONCLIN (BEL)  
 4-6 6-4 10-6  
Louis HERMAN (BEL) / Gauthier ONCLIN (BEL) HERMAN (BEL) / ONCLIN (BEL) 
BYE 5-7 6-2 10-6 
 KALENDER (CRO) / MUSETTI (ITA) 
   
Admir KALENDER (CRO) / Lorenzo MUSETTI (ITA) 


Powered by Soft Appeal      Copyright © 2007-2008 Soft Appeal      All rights reserved