Tenis Romania

09 Octombrie 2017   Istanbul   Turkey     Grade 5
Turneu: Koza Wos Tennis Cup
Suprafata: Hard
Official Website:-
Tabloul Principal Dublu
Round 32Round 16SferturiSemifinaleFinalaWinner
Beyda BAYKAL (TUR) / Ozlem USLU (TUR) 
 BAYKAL (TUR) / USLU (TUR) 
   
BYE BAYKAL (TUR) / USLU (TUR) 
Anna GRIGOREVA (RUS) / Darya LAVRICHENKO (RUS) 7-5 7-6(3) 
 GRIGOREVA (RUS) / LAVRICHENKO (RUS)  
 6-4 6-3  
Begum Elif GUMUSSOY (TUR) / Cagla TEOMAN (TUR) BAYKAL (TUR) / USLU (TUR) 
Semra AKSU (TUR) / Mina TOGLUKDEMIR (TUR) 6-1 5-7 10-4 
 AKSU (TUR) / TOGLUKDEMIR (TUR)   
 6-7(7) 6-1 10-5   
Anastasiia LEVKOVSKA (UKR) / Angelina PYATOVA (RUS) UYAR (TUR) / VOLGAPKINA (RUS)  
Melis Ayda UYAR (TUR) / Kristina VOLGAPKINA (RUS) 4-6 6-1 10-4  
 UYAR (TUR) / VOLGAPKINA (RUS)   
 3-6 6-3 16-14   
Ekin ERCETIN (TUR) / Mariya PODURAEVA (UKR) BAYKAL (TUR) / USLU (TUR) 
Azradeniz COMLEK (TUR) / Elena TRENCHEVA (BUL) 6-7(3) 7-6(1) 10-5 
 COMLEK (TUR) / TRENCHEVA (BUL)   
     
BYE COMLEK (TUR) / TRENCHEVA (BUL)   
Berna YAHE (BUL) / Ece YUKSEL (TUR) 6-4 6-2   
 MERT (TUR) / OZCAN (TUR)    
 6-1 6-3    
Aysegul MERT (TUR) / Asli OZCAN (TUR) COMLEK (TUR) / TRENCHEVA (BUL)  
Iroda MAKHAMATJONOVA (UZB) / Zeynep SONMEZ (TUR) 7-5 6-2  
 MAKHAMATJONOVA (UZB) / SONMEZ (TUR)   
 6-2 6-2   
Dooa AKYUREK (TUR) / Selin BOYACI (TUR) MAKHAMATJONOVA (UZB) / SONMEZ (TUR)  
BYE 4-6 6-4 10-6  
 MINTUSOVA (RUS) / SEPKEN (TUR)  
    
Elizabet Anna MINTUSOVA (RUS) / Selin Lidya SEPKEN (TUR) Ana Paraschiva MANEA (ROU) / Carmen Roxana MANU (ROU)
Olga LESNIKOVA (RUS) / Ksenia TARASOVA (RUS) 7-6(2) 6-4
 LESNIKOVA (RUS) / TARASOVA (RUS)  
 6-3 6-2  
Zeynep Sude AKBAS (TUR) / Miray KONAR (TUR) LESNIKOVA (RUS) / TARASOVA (RUS)  
Arshiya SRIVASTAVA (IND) / Lidya YARGOVAN (TUR) 6-3 6-0  
 ALPGIRAY (TUR) / YAZGAN (TUR)   
 6-2 7-6(7)   
Ela Deniz ALPGIRAY (TUR) / Ebru Zeynep YAZGAN (TUR) ERMAN (TUR) / OCAL (TUR)  
Sevval ALTUNTAS (TUR) / Nadja NONKOVIC (SRB) 7-5 1-6 10-8  
 ALTUNTAS (TUR) / NONKOVIC (SRB)    
 6-4 6-3    
Aleyna AYTAR (TUR) / Sofia YURKINA (RUS) ERMAN (TUR) / OCAL (TUR)   
BYE 6-2 6-1   
 ERMAN (TUR) / OCAL (TUR)    
      
Zeynep ERMAN (TUR) / Senem OCAL (TUR) MANEA (ROU) / MANU (ROU) 
Zehra CANBAZ (TUR) / Barbara QUAGLIARDI (TUR) 6-0 6-2 
 BONDARENKO (RUS) / O'DEA (IRL)  
 2-6 6-4 11-9  
Daria BONDARENKO (RUS) / Alison O'DEA (IRL) KRALEVA (BUL) / PEEVA (BUL)  
Elena KRALEVA (BUL) / Stela PEEVA (BUL) 6-3 7-5  
 KRALEVA (BUL) / PEEVA (BUL)   
 6-1 6-0   
Ruya Oceane DELPLANCQ (TUR) / Ekin Leyl OZEN (TUR) MANEA (ROU) / MANU (ROU) 
Carol PLAKK (EST) / Maria Cristina RADU (ROU) 7-5 6-1 
 PLAKK (EST) / RADU (ROU)  
 6-2 6-3  
Selina ATAY (TUR) / Zeynep DEMIRBAS (TUR) MANEA (ROU) / MANU (ROU) 
BYE 7-6(0) 2-6 11-9 
 MANEA (ROU) / MANU (ROU) 
   
Ana Paraschiva MANEA (ROU) / Carmen Roxana MANU (ROU) 


Powered by Soft Appeal      Copyright © 2007-2008 Soft Appeal      All rights reserved