Tenis Romania

09 Octombrie 2017   Santo Domingo   Dominican Republic     Grade 5
Turneu: IX Copa Mangú
Suprafata: Hard
Official Website:-
Tabloul Principal Dublu
Round 32Round 16SferturiSemifinaleFinalaWinner
Johan Francisco CASTILLO GRULLON (DOM) / Quinn MCLEOD (USA) 
 CASTILLO GRULLON (DOM) / MCLEOD (USA) 
   
BYE CENTENO ARTEAGA (ECU) / DIAZ JALIL (ECU) 
Raul Gerardo CENTENO ARTEAGA (ECU) / Angel DIAZ JALIL (ECU) 6-2 2-6 10-2 
 CENTENO ARTEAGA (ECU) / DIAZ JALIL (ECU)  
 6-2 6-2  
Alberto Manuel DOS SANTOS (MAC) / Garvit GUPTA (IND) CLAVERIE (VEN) / PEREZ (VEN) 
Oliver FIALLO (DOM) / Federico INFANTE SANTANA (DOM) 6-1 7-6(5) 
 BUSHAMUKA (COD) / RANA (BOL)   
 6-1 6-2   
Daniel BUSHAMUKA (COD) / Lukas RANA (BOL) CLAVERIE (VEN) / PEREZ (VEN)  
Lorenzo CLAVERIE (VEN) / Sergio PEREZ (VEN) 6-2 6-1  
 CLAVERIE (VEN) / PEREZ (VEN)   
 7-6(3) 6-2   
Joaquin CABALLER (ESP) / Jose Oscar DIAZ (DOM) CLAVERIE (VEN) / PEREZ (VEN) 
Sergiu CELEBIDACHI (GER) / Charles DOSSETTER (AUS) 6-3 6-4 
 CELEBIDACHI (GER) / DOSSETTER (AUS)   
 7-6(5) 2-6 10-5   
Erick GUZMAN (DOM) / Junior TAVAREZ PICHARDO (DOM) CELEBIDACHI (GER) / DOSSETTER (AUS)   
Alexander MUEHR (AUT) / Hugo NIETO ALONSO (ESP) 6-4 2-6 10-6   
 MUEHR (AUT) / NIETO ALONSO (ESP)    
 6-2 6-2    
Sergio BLANCO (PUR) / Jesus Alejandro VILLAMIZAR ABIA (VEN) DALE (USA) / DANCUART (PER)  
Yerly BERAS (DOM) / Alejandro Jose GANDINI (DOM) 6-1 6-3  
 GOMEZ (COL) / RODRIGUEZ GUERRA (ECU)   
 6-2 7-6(6)   
Mateo GOMEZ (COL) / Nicolas RODRIGUEZ GUERRA (ECU) DALE (USA) / DANCUART (PER)  
Andrew DALE (USA) / Mark DANCUART (PER) 3-6 7-5 10-8  
 DALE (USA) / DANCUART (PER)  
 7-5 6-3  
Carlos CORSER (VEN) / Cristian Stefano PEREZ PO (VEN) Diego GONZALEZ (VEN) / Luis Alejandro IRIARTE BASTIDAS (VEN)
Oscar MENDOZA GOVEA (ECU) / Alexander ZEDERBAUER LAPENTTI (ECU) 6-4 6-1
 MENDOZA GOVEA (ECU) / ZEDERBAUER LAPENTTI (ECU)  
 6-2 6-1  
Eduardo MEDINA (DOM) / Sebastian MEDINA (DOM) FITZPATRICK (GBR) / WEBB (GBR)  
Jean Carlos ALVAREZ MEDRANO (DOM) / Antoine GBADOE (TOG) 6-0 6-7(4) 10-8  
 FITZPATRICK (GBR) / WEBB (GBR)   
 6-4 3-6 10-8   
Barney FITZPATRICK (GBR) / Daniel WEBB (GBR) GIMA (ROU) / GIMA (ROU)  
Sven MOSER (SUI) / Ryunosuke WATANABE (JPN) 1-0 Retired  
 AHUNDZADE (TUR) / SANATER (TUR)    
 5-7 6-3 10-5    
Sacid Ayhan AHUNDZADE (TUR) / Alperen SANATER (TUR) GIMA (ROU) / GIMA (ROU)   
BYE 7-5 7-6(5)   
 GIMA (ROU) / GIMA (ROU)    
      
Alexander GIMA (ROU) / Sebastian GIMA (ROU) GONZALEZ (VEN) / IRIARTE BASTIDAS (VEN) 
Pedro BRANCO DIAVAN (BRA) / Joao Pedro FUJIWARA (BRA) 6-1 5-7 10-4 
 BRANCO DIAVAN (BRA) / FUJIWARA (BRA)  
 5-7 6-4 10-7  
Danail BANOV (BUL) / Javier Enrique BRITO THOMAS (VEN) BRANCO DIAVAN (BRA) / FUJIWARA (BRA)  
Christopher BOGELIN (HAI) / Krishna MAURICE (HAI) 2-6 6-3 10-7  
 BOGELIN (HAI) / MAURICE (HAI)   
 6-2 7-5   
Gabriel Jose MATOS FERMIN (DOM) / Diego RODRIGUEZ TOBAR (PAN) GONZALEZ (VEN) / IRIARTE BASTIDAS (VEN) 
David CASTELLANOS (DOM) / Gabriel CASTELLANOS (DOM) 6-3 6-1 
 DE ALVA VALDEZ (MEX) / VILLANUEVA QUINTANA (DOM)  
 2-6 7-5 10-3  
Rafael Alfonso DE ALVA VALDEZ (MEX) / Janio Antonio VILLANUEVA QUINTANA (DOM) GONZALEZ (VEN) / IRIARTE BASTIDAS (VEN) 
BYE 6-2 6-3 
 GONZALEZ (VEN) / IRIARTE BASTIDAS (VEN) 
   
Diego GONZALEZ (VEN) / Luis Alejandro IRIARTE BASTIDAS (VEN) 


Powered by Soft Appeal      Copyright © 2007-2008 Soft Appeal      All rights reserved